مدیر کل دفتر آلودگی دریایی سازمان محیط زیست از نشت نفتی کشتی هندی به خلیج فارس خبر داد و گفت: این کشتی اکنون در سواحل استان خوزستان ( در خورموسی ) متوقف شده و از سوی کارشناسان سازمان بنادر و دریا نوردی در حال بازرسی است.

نیما پورنگ در گفتگو با فارس افزود: بر اساس گزارش های دریافت شده از مرکزمنطقه ای MEMAC ( مرکز کمک های متقابل در موارد اضطراری در دریا ) یک کشتی نفتکش هندی (تحت عنوان DeshShant ) طی روز های اخیر( هشتم مرداد) سبب بروز نشت نفت در خلیج فارس شده است.

مدیر کل دفتر آلودگی دریای سازمان محیط زیست عنوان کرد: بر اساس اطلاعات واصله نفتکش مزبور که ظاهرا به منظور بارگیری نفت خام از عراق وارد منطقه شده است، بخشی از آب توازن حاوی نفت خود را در حدود ۳۰ مایلی شرق جزیره لاوان تخلیه کرده که موجب بروز لکه نفتی به طول ده مایل شده است. به گفته وی، این کشتی به وسیله کارشناسان سازمان بنادر و دریانوردی در حال بازرسی است تا در صورت اثبات جرم تدابیر مقتضی در خصوص اخذ جریمه اتخاذ شود.

پورنگ بیان کرد: با توجه به اطلاعات موجود هنوز برآورد دقیق میزان نفت نشت یافته به محیط زیست دریایی از طریق کشتی مزبور امکان پذیر نیست و در سطح ملی سازمان حفاظت محیط زیست با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی در حال گرد آوری اطلاعات و مدارک لازم در این خصوص است.

گذاشتن یک دیدگاه

تمامی حقوق برای انجمن حیات سبز لیان، محفوظ می باشند.