درباره ما

ما که هستیم

۱

آقای رضا پرتوی سنگی مدیر عامل انجمن زیست محیطی حیات سبز لیان به شماره ثبت 107 (N.G.O) و دبیر شبکه زیست محیطی استان بوشهر هستند. انجام کوچکترین خدمت به محیط زیست که همان آموزش و فرهنگ سازی جهت ارتقاء فرهنگ زیست محیطی و مشارکت در حفظ طبیعت و محیط زیست بوده که باعث شد تا ایشان به دنبال تأسیس انجمن باشند. در سال 1381 زمانی که اطلاعیه سازمان محیط زیست در روزنامه همشهری اعلام کرده بود که افراد متمایل برای تأسیس تشکل زیست محیطی به دفتر مشارکت های مردمی سازمان محیط زیست مراجعه نمایند، ایشان به اداره محیط زیست استان مراجعه نموده و توسط آقای مهندس حسین دلشب راهنمایی و تشویق شدند و بعد از آن بود که برای اخذ پروانه تأسیس اقدام نموده و موفق شدند در سال 1383 پروانه فعالیت و ثبت مؤسسه در ثبت شرکت های بوشهر را اخذ نمایند.

زمینه فعالیت انجمن در رابطه با آموزش همگانی و ارتقاء فرهنگ زیست محیطی در سطح استان می باشد و تاکنون موفق شده فعالیت های چشمگیری داشته باشد. برای مثال تألیف کتاب آب در طبیعت و توزیع آن بین مدارس ابتدایی شهر بوشهر و روستاههای تنگستان، همکاری با جمعیت هلال احمر بوشهر آقای روشن روان در شاخه جوانان، چاپ عکس پرندگان بومی استان بوشهر جهت استفاده در امر آموزش مدارس، شرکت در مراسم روز زمین پاک و هوای پاک هر ساله با مشارکت محیط زیست بوشهر، مسابقه تحقیق با موضوع محیط زیست در روز بوشهر ( 18 اسفندماه)، شرکت در کمیته بحران آب در سازمان آب منطقه ای استان بوشهر، شرکت در مانور نجات دریایی با همکاری و مساعدت آقای عبدالغنی اصلانی بانی مسجد شیف، ایجاد نمایشگاه محیط زیست در دیلم توسط دفتر نمایندگی شهرستان دیلم آقای روح اله فلاحتی، پژوهش منطقه نای بند برای ایجاد اکوتوریسم، برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع آب بین مدارس با هدف آشنایی دانش آموزان در رابطه با جلوگیری از هدر رفتن آب آشامیدنی، پاکسازی سواحل استان توسط اعضاء دفتر مرکزی و دفتر دیلم، شرکت در کارگاه شهروند سبز طرح امید اجتماعی در محیط زیست و سازمان ورزش و جوانان با اخذ گواهی نامه.

انجمن دارای چهار دفتر نمایندگی در شهرستان های دیلم با مدیریت آقای روح اله  فلاحتی، شهرستان دشتی به نام شهید شاخص سال 94 “نادر مهدوی” به مدیریت آقای رزمی نژاد، دفتر تنگستان به مدیریت سرکار خانم طوبی خلیفه، دفتر جزیره شیف به مدیریت  آقای یاسین ملاحی می باشد.

روش اجرایی

اهداف این انجمن شامل: احیاء فرهنگ دوستی و ارتباط با طبیعت، برپایی اردوهای آموزشی یک روزه، شناسایی مناطق مستعد کشور در زمینه درختکاری، برگزاری سمینار و جلسات آموزشی می باشد.

عضویت در انجمن

به دو صورت می باشد:

  1. عضویت پیوسته که دارای حق رأی بوده و حق عضویت پرداخت می کند.
  2. عضو افتخاری که از بین متخصصین و محققین و افرادی که خدمات قابل توجهی در زمینه اهداف انجمن و حفظ محیط زیست و منابع طبیعی به عمل آورده باشند.

انجمن دارای چندین کمیته به ترتیب: کمیته آموزش همگانی، کمیته پیگیری آلودگی دریا و استحصال ساحل، کمیته حمایت از حیوانات اهلی، کمیته ارتباط مردمی و جذب اعضاء، کمیته شورای حکام، کمیته امور دفاتر نمایندگی ها

قدردانی

از آقایان سید محمود سجادیان، مهرداد ارژنگ نژاد، عبدالرحمن پرتوی سنگی، عباس پرتوی سنگی، مهدی بختیاری، صادق پرتوی سنگی و خانم ها لیدا گودرزی، لیدا چراغ پور، سیده مرضیه مهیمنی امامزاده، ارغوان مهدی زاده دوانی، نساء و تهیمنه پرتوی سنگی و سرکار خانم  قاسمی کارشناس آموزش همگانی اداره کل محیط زیست بوشهر که در تأسیس انجمن همکاری داشته و دارند، تشکر ویژه می نماییم.

منشور اخلاقی

ما اعضای انجمن تلاش خواهیم کرد رفتاری مبتنی بر حفظ محیط زیست را در زندگی شخصی، خانوادگی و نیز در دفتر انجمن و در جریان فعالیتهای گروهی و اجتماعی پیشه خود نماییم. ما اعضای انجمن، تلاش خواهیم کرد که خود را به اصول مسئولیت پذیری، شفافیت، گزارش دهی، پاسخگویی، مشارکت فعال و رعایت حقوق دیگران و به طور کل رفتاری دمکراتیک و مشارکتی در انجمن متعهد بدانیم.

اصل اول

اتکاء به سر منشأ خلقت و آفرینش

اصل دوم

ترویج دغدغه اخلاق حفاظت از محیط زیست

اصل سوم

تلاش در جهت افزایش آگاهی نسل بشر فارغ از مرزهای ترسیمی آن

اصل چهارم

حمایت و همکاری با گروهها و انجمن هایی که به نفع محیط زیست فعالیت می کنند

اصل پنجم

ما متعهد به حفظ محیط زیست و کاهش آلاینده ها هستیم

اصل ششم

ما احساس مسئولیت اجتماعی می کنیم و در برابر همه افراد جامعه بالاخص نسل آینده چنین احساسی را داریم

همیاران طبیعت

ما بهترین همراهان را در جمع خود داریم که داوطلبانه خود را وقف حفاظت از محیط زیست کرده اند.

Then he made one last effort to search in his heart for the place where his affection had rotted away, and

سید مهدی موسوی

محافظ (افتخاری)

Then he made one last effort to search in his heart for the place where his affection had rotted away, and

بهادر خدری

محافظ (افتخاری)

Then he made one last effort to search in his heart for the place where his affection had rotted away, and

روح الله فلاحتی

محافظ (افتخاری)

Then he made one last effort to search in his heart for the place where his affection had rotted away, and

سکینه چاره پذیر

محافظ (افتخاری)

تمامی حقوق برای انجمن حیات سبز لیان، محفوظ می باشند.

رفتن به نوارابزار