جلسه هم اندیشی و پرسش و پاسخ با حضور سمن های زیست محیطی و مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر برگزار گردید.
دفتر آموزش انجمن حیات سبز لیان خبر داد: جلسه هم اندیشی سمن های زیست محیطی با حضور مدیر کل حفاطت محیط زیست استان بوشهر در تاریخ 23/7/97 راس ساعت 9:00 صبح برگزار گردید.
جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی آغاز شد.
فرهاد قلی نژاد در این نشست ضمن خوش آمد گویی به دبیران سمن ها و فعالان زیست محیطی هدف از تشکیل این جلسه را و تعامل با سمن های محیط زیستی در راستای حل معضلات زیست محیطی استان و ارتباط بیشتر با فعالان این حوزه اعلام نمودند.
در ادامه رضا پرتوی سنگی دبیر شبکه زیست محیطی استان به بررسی وضعیت ثبت انجمن ها و روند ثبتی آن در وزارت کشور و همچنین تعداد رو به رشد این سمن ها با توجه به توسعه استان پرداختند.
ستاره تناور عضو انجمن اقلیم پاک بوشهر ضمن خوش آمد گویی به سرپرست جدید اداره کل محیط زیست استان بوشهر گفت)) :انجمن ما قصد شرکت در این نشست را نداشت، آن هم به دلیل بد اخلاقی های مجموعه محیط زیست بوشهر .اما با تغییرات بوجود آمده و توصیه دوستان باحسن نیت آمدیم. امیدوارم با رویکرد و نگاهی جدید بتوانیم در ادامه مسیر همراه باشیم.))
وی در ادامه افزود: (( قصد دارم سه موضوع را مطرح کنم که امیدوارم مدیریت جدید توجه کرده و ترتیب اثر دهند. به نظر من بسیارلازم وضروری است که سلسله کارگاه های توجیهی و آموزشی در خصوص فعالیت های داوطلبانه و ان جی اویی برای پرسنل اداره کل محیط زیست برگزار شود تا کارکنان این مجموعه با ماهیت فعالیت های ما بیشتر آشنا شوند و نحوه رفتار و وظایف خود را در قبال فعالان ان جی اویی بدانند . همچنین درخواست دارم که مدیریت محترم همه صداها را بشنوند.در اتفاقات و وقایع در پیش رو به همه صداهاگوش دهند. تا بتوانند تفسیر و قضاوت منصفانه ای داشته باشند.
ما بعنوان ان جی او در کنار شما هستیم تا زمانی که شما تمام قد به اجرای قوانین بپردازید.هم اکنون همه پروژه ها ملزم به داشتن پیوست محیط زیستی هستند .خیلی شفاف واضح شرایط قید شده است ،انتظار داریم محیط زیست بعنوان نهاد متولی و ناظر وظیفه ذاتیش را انجام داده و ما نیز در کنار شما خواهیم بود.نکته آخر اینکه ما همانطور که از اقداماتموثر شما حمایت خواهیم کرد،در مواقعی که ببینیم اقدامات اداره کل محیط زیست ناکافی یا برخلاف قانون است ،منتقد شما نیز خواهیم بود چرا که این مهم جزئی از رسالت تشکل های محیط زیستی است. امیدوارم در صورت نقد مانند رویه سابق مغضوب واقع نشویم.))
از سمن های زیست محیطی استان آقایان مال اله محمدی از انجمن توسعه پایدار نای بند و مرتضی مبارکی از انجمن نبض سبز دیلم به ارائه مشکلات و معضلات موجود در جنوب و شمال استان پرداختند.
در پایان جلسه هم اندیشی مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست استان به سوالات حاضرین پاسخ های مناسب ارائه نمودند.

گذاشتن یک دیدگاه

تمامی حقوق برای انجمن حیات سبز لیان، محفوظ می باشند.

رفتن به نوارابزار