جلسه شبکه زیست محیطی با مدیر کل محیط زیست 97/12/4

طبق اعلام دفتر شبکه زیست محیطی استان در چهارم اسفندماه 97 با حضور اعضا هیات مدیره شبکه سمن های زیست محیطی در دفتر کار دکتر قلی نژاد  مدیر کل محترم زیست استان جلسه بررسی مشکلات و معضلات استان و همچنین برنامه های در دست اقدام برای سمن ها توسط شرکت کنندگان در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدای جلسه جناب آقای فقیه ضمن خوشامد گویی به حضار نسبت به ارائه برنامه های اجرائی توسط سمن ها در سال جاری و همچنین برنامه های آتی که می بایستی توسط سمن ها به اجرا درآید پرداختند . آقای فقیه اعلام نمودند دوازدهم اسفند روز حیات وحش برای دوستداران حیات وحش با همکاری سمن ها برنامه اجرا گردد و همچنین در مورد کارگاه آموزش قوانین محیط زیست که توسط انجمن حیات سبز لیان در نیمه دوم اسفند ماه در استان برگزار خواهد شد توضیحات لازم ارائه نمودند.

پس از ایشان جناب آقای قلی نژاد مدیر کل محیط زیست استان به شرکت کنندگان در جلسه نوید تعیین پست مشاور زیست محیطی در  استانداری ها و فرمانداری ها برای حفاظت هرچه بیشتر از محیط زیست و هم چنین تصویب کمیته ملی عسلویه در هیات دولت جهت مبارزه با آلودگی شهر عسلویه با ایجاد چارت سازمانی برای آن خبردادند.

ایشان هم چنین از سمن ها درخواست نمودند که در ایام نوروزی در توزیع کیسه های پلاستیکی و راهنمایی مهمانان جهت حفظ بهینه از محیط زیست استان همیاری نمایند .

در مورد جمع آوری و سازماندهی زباله های انباشته شده در جزیره شیف مقرر شد انجمن اقلیم پاک با همکاری دهیار و شورای آن جزیره برنامه مدونی جهت مساعدت از طرف محیط زیست ارائه نماید.

رضا پرتوی سنگی دبیرشبکه زیست محیطی استان از جناب آقای قلی نژاد درخواست همکاری بیش از پیش محیط زیست با سمن ها بخصوص در شهرستانهائی که با معضلات محیط زیست بیشتر درگیر هستند،داشتند.

سرکار خانم تناور عضو شورای هماهنگی شبکه استان ضمن اعلام آمادگی هرچه بیشتر برای همکاری و ایجاد کمیته های تخصصی در شبکه سمن ها برای کمک به محیط زیست شکننده استان پیشنهادات لازم را با موافقت اعضا شبکه به مدیریت جدید اداره کل محیط زیست ارائه کردند.

در پایان جلسه از سوی مدیر کل محیط زیست رابطه  محیط زیست استان با سمن ها تعیین و به شبکه اعلام گردید.

گذاشتن یک دیدگاه

تمامی حقوق برای انجمن حیات سبز لیان، محفوظ می باشند.

رفتن به نوارابزار